g
a
m
e

b
o
y

tipy a triky

tip 1

Věděli jste, že pojmanování Pokémona ve hře pro Game Boy přímo ovlivňuje jeho vizáž uvnitř Pokémon Stadium? Záhada se ukrývá jak ve jméně, tak ve speciálním ID čísle, které vám bylo přiřazeno na začátku hry.

Klasická jména napsaná valkými písmeny znamenají standardní zbarvení.

Pokud použijete samá malá písmena doberete se alternativních barev.

Přehození slabik má také svůj efekt (např. DRILLBEE místo BEEDRILL).

Změnu přinese i vynechání slabiky (MAGMITE), dále pomlčka ve jméně (MEW-TWO) anebo zkrácený název (Pika).

tip 2

Drobná chybička, která se vloudila do her Pokémon Blue a Red umožňuje získat 99 kusů od jakékoliv věci. Nejdříve musíte danou věc umístit do šesté přihrádky na předměty. Potom použijte schopnost Fly, abyste se dostali do Viridian City. Promluvte si s mužíkem na severu města. Nechejte ho, aby vám ukázal jak se chytá Weedle. Hned poté aktivujte Fly a dostaňte se do Fuschia City. Tady jděte na jih, a když se dostanete k vodě, užijte umění Surf. Doplavejte na Seafoam Island. Jakmile tam budete, plavte nahoru a dolů po pláži, dokud nenarazíte na Pokémona zvaného "M". Toho buďto zabijte, nebo utečte, v žádném případě ho však nechytejte. Setkání by vám mělo přinést hromadu duplikátů věci umístěné v šesté přihrádce.

tip 3

Nedostatek v Pokémon Blue a Red vám usnadní odchyt některých obtížných kousků. Jděte buď na Seafoam Island nebo na Cinnabar. Tady plavejte podél pobřeží a budete se setkávat se suchozemskými Pokémony. Jedná se o monstra z posledního místa, které jste předtím navštívili. Běžte tedy do safari, do míst, kde se nachází ta vzdorovitá stvůra, nechejte vypršet čas a dostaňte se na pobřeží. Díky této fintě by pro vás odchycení Kangashana, Scythera ani Taurose neměl být velký problém.