k
i
n
o

pokémon 2000

Tento film zatím nebyl uveden na plátna českých kin.

Pokémon the Movie: 2000

>>> obrázky z filmu <<<
Název: Pokémon 2000 (Pokémon the Movie: 2000) (2000)
Délka filmu: 1 hodina 55 minut
Herecké obsazení (hlasy): Veronica Taylor (Ash), Rachel Lillis (Misty), Ikue Otani (Pikachu), Philip Bartlett, Amy Birnbaum, Addie Blaustein, Ken Gates, Eric Grossfeld, Michael Haigney, Megan Hollingshead, Tara Jayne, Lisa Ortiz, Ed Paul, Lee Quick, Kayzie Rogers, Jimmy Zopp
Režie: Kunihiko Yuyama a Michael Haigney
Výroba: Shogakukan Productions
Scénář: Norman J. Grossfeld, Michael Haigney, John Touhey, Takeshi Shudo a Norman Grossman
Distributor: Warner Brothers (USA), Warner Bros (ČR)

Uvedení do kin:17. července 1999 (Japonsko), 21. července 2000 (USA)
Uvedení na video:14. listopadu 2000 (USA)

Poznámka:

Původní Japonský název byl Pokémon X: Odhalení Lugia (Pokemon X: Revelation Lugia), ale distributor se rozhodl pro přejmenování na Pokémon 2000 (Pokémon the Movie: 2000). Ovšem ve filmu je opět uveden jiný název - Pokémon: Síla jednoho (Pokemon: The Power of One).

Stručný obsah:

Tento akčně laděný dobrodružný příběh vychází z oblíbeného televizního seriálu. Ničemný sběratel Pokémonů Jirarudan usiluje o chycení záhadného strážce moře, Pokémona Lugia (nový Pokémon #249). Aby mohl tuto záhadnou bytost přivolat, musí nejdříve polapit tři mocné Pokémony. Každý z nich představuje jeden živel - Moltres je pánem ohně, Zapdos pánem blesku a Articuno ledu. Tento ničemný čin ohrožuje samotnou podstatu přírodní rovnováhy. Když stále častěji začíná docházet k strašlivým přírodním katastrofám po celém světě, mladý Ash zjistí, že souvisí se starodávným proroctvím. Ash se stává jediným, kdo může zachránit svět před zkázou - strašlivá výzva pro každého trenéra Pokémonů. Naštěstí je Ash obklopen spoustou přátel, na které se může vždy spolehnout - elektrickým Pikachu, společníky Misty a Tracy a Melody (nebo je to Kenji nebo Tracey - američané se snaží pokaždé vše přejmenovat, a jak se v tom má člověk potom vyznat :-). Dokonce jeho někdejší nepřátelé - zločinný Team Rocket mu podali pomocnou ruku.

Film je více citový než jeho předchůdce Pokémon: První film (Pokémon: The First Movie) a samozřejmě obsahuje více počítačových animací.

Hlavní část je uváděna novou animací - Pikachovo dobrodružství (Pikachu's Rescue Adventure), ve které uvidíte mnoho divokých Pokémonů v jejich přírodním prostředí a zjistíte tak několik cenných poznatků o jejich životě.

Oficiální stránky: www.p2kthemovie.com

Hodnocení uživatelů Yahoo: 3.8/5
Hodnocení na Upcomingmovies.com: *1/2

Kritika:
NZone - (hodnocení: 1 z 5 hvězd) "Kombinace příšerného nesmyslu s nejhoršími Japonskými animátory, kteří kdy zvedli pastelku... sorry..."
Entertainment Weekly - (hodnocení: C-) "...šest nových bezduchých a histerických postav..."
Film.com: A Pokemon in the Eye - "Děti, které už Pokémony znají mohou tento film mít rády..."
Los Angeles Times: As Pokemon Mania Wanes, Charming Movie Sequel Arrives - "Tento čerstvě upečený a právě zmrazený velkoformátový Pokémon sestoupí se sladkostí, půvabem a bez mluvení ke svému publiku..."


Použity materiály z Yahoo.com, Upcomingmovies.com a Rottentomatoes.com.
Copyright © 2000 Ivo "tecumseh" Barteček